Website TemplatesJoomla TemplatesWeb Hosting
جمعه, 07 آذر 1393
حامی بـــم خــرما شوید

By PLAVEB
با اطمینان پرداخت کنید
mellat.png
free2.jpg
نظر سنجی

Ads on: Special HTML
آمار بازدید
مسیر: خانه فوائد درخت خـــــرما

فوائد درخت خـــــرما

میانگین امتیار کاربران: / 6
ضعیفعالی 

درخت خرما و فوائد آن:

درخت خرما که ارتفاع آن 10 تا 20 متر مي شود، داراي تنه اي است استوانه اي صاف، بدون انشعاب که آثار برگ هاي قديم درخت روي آن به صورت برجستگي هايي باقي مي ماند.

درخت خرما درختي است دوپايه، عده اي از درخت ها نر و عده اي ماده هستند. اگر درخت از کشت دانه حاصل شده باشد، گل هاي آن پس از ده سالگي

ظاهر مي شود و درخت شروع به گل دادن مي کند، ولي اگر درخت از پاجوش حاصل شده باشد (که معمول اين است) پس از 4 تا 5 سال شروع به گل دادن مي کند. گل ها در اوايل ظهور در يک محفظه قهوه اي رنگ نسج گياهي قرار دارند و پس از اينکه گل هاي ماده با گرده گل هاي نر که از درخت نر گرفته شده، تلقيح شدند، ميوه ها به تدريج ظاهر مي شوند.


از مرحله گل بودن تا خرما شدن، هفت مرحله نامگذاري شده است که هر کدام خواص درماني نسبتا متفاوتي دارند. اما به علت عدم دسترسي همگان به آنها و پرهيز از طولاني شدن کلام، فقط به ذکر خواص درماني مرحله هفتم يعني خرماي کاملاً رسيده پرداخته مي شود.

درخت خرما يا نخل از گياهان بسيار قديمي و مقدس است که نامش در قرآن مجيد 42 بار تکرار شده است و مسلمانان آن را از ميوه هاي بهشتي مي دانند. در ديانت مسيح برگ خرما سمبل و نشانه شهادت و روح شهدايي است که در راه ديانت حضرت مسيح جان باخته اند. درخت خرما خواص بيشماري دارد و مي توان گفت كه از تمام قسمتهاي اين درخت مي توان استفاده كرد.


يک ضرب‌المثل عربي مي‌گويد: «خواص درخت خرما به اندازه روزهاي سال است.»از برگ و شاخه درخت خرما سبد و فرش تهيه مي كنند . از هسته آن نان و از ميوه خرما شراب و عسل . همانطور كه مي دانيم خرما تنها ميوه ايست كه در صحرا وجود دارد و طبيعت اين درخت را به مردم صحرا داده است كه تمام احتياجات خود را از آنر فع مي كنند .


مردم صحرا هسته درخت خرما را در كرده و از آن نان مي پزند يا در اين هسته را بو داده و از آن بعنوان قهوه استفاده مي كنند زيرا دم كرده آن بسيار مطبوع است و يا حتي اين در را در آب براي چند روز خيس كرده و بعنوان غذاي مقوي به شترهاي خود مي دهند و معتقدند كه اين غذا از گندم و جو مقوي تر است .


گلهاي درخت خرما نيز خاصيت دارويي دارند . طعم گلهاي درخت خرما تلخ است و اثر مسهلي درد .


اثر معجزه آساي هسته خرما از بين بردن تورم پلك هاي چشم است براي اين منظور پمادي از در هسته خرما درست كرده و آنرا روي چشم مي گذارند اين پماد براي رشد مژه هاي چشم نيز بهترين دارو است .


منابع: pezeshk.us , irteb.com , parsiteb.com , tebyan.net , wikipedia.org

www.BAMKHORMA.com

 

{p30mellat}( « رطب مضافتی بـــــم »)(350000){/p30mellat}

آخرین بروزرسانی (شنبه, 01 مرداد 1390 ساعت 02:38)

 
bamkhorma-banks.jpg
BAMKHORMA